Sokakat érint a nem bakteriális eredetű visszatérő „felfázás”, a zavaróan gyakori vizelési ingerek, a fájdalmas vizeletürítés. De milyen okok állhatnak a háttérben?
Mindannyian tudjuk, mennyire egészséges a folyadékbevitel. Megpróbálunk tehát legalább 3 liter vizet inni egy nap – különösen a nyári időszakban. A különböző folyadékoknak persze önmagukban is élvezeti értéke van: kávézás/teázás a barátokkal, hűsítő sportolás után, egy turmix reggel vagy napközben. Ha azonban a folyadékok elfogyasztása után fájdalmat érzünk a hólyagunkban, és az érzés állandósul, ha tele a hólyagunk, akkor az akár egy súlyos probléma jele is lehet. Ez a fájdalmas hólyag-szindróma, „hólyagfájdalom” szakmai nevén interstitialis cystitis. Egy olyan betegség mely a húgyhólyag kellemetlen, fájdalmas érzésére épül, melyhez gyakori vizelési ingerek, fájdalmas vizeletürítés hólyagtájéki, illetve medencetájéki fájdalom társul. A fájdalom érzése, amelyet átélünk, elviselhetetlenné válik, különösen akkor, ha a hólyag megtelt, és csupán enyhül, ha a hólyag üres. Életminőségünk romlik, szociális életünk összeomlik. A szórakozással töltött idő megkeseredik…
Milyen szervünk is pontosan a húgyhólyag? Hogyan működik? És mi okozza a problémát?
A húgyhólyag egy zsákszerű szerv, üreges felépítésű, falát pedig egyrészt izomrostok alkotják, melyek folyadékbevitel esetén rugalmasan tágulva tartják a képződött vizeletet. Amikor ez a hólyag megtelik, és a falai kitágulnak, a környéki – medencetájéki idegek tájékoztatják az agyat, hogy ideje üríteni a vizeletet. A hólyagfájdalom, fájdalmas hólyag-szindróma esetén ezekkel a jelekkel is van a probléma: normális esetben ezek a jelek akkor képződnek, ha a hólyag valóban kitágult, „tele van” és ideje üríteni. Az interstitialis cystitis esetében viszont már kis mennyiségű vizelet esetén is jelez a rendszer, és a vizeletképződést krónikus medencetájéki fájdalom kíséri. Ez a probléma túlnyomó többségében a nőket érinti, de nem kizárólag. Férfiak esetében is előfordulhat, ám a pontos okai az orvostudomány előtt a mai napig ismeretlenek. Bizonyos tünetekről kimutatták, hogy közvetlenül is hatással lehet a hólyagfájdalom kialakulására (például a GAG réteg vékonyodása, sérülése, hiánya) illetve bizonyos élettani tényezők is befolyásolhatják a kialakulását.
Mi befolyásolja a hólyagfájdalom kialakulását?
- Kor: a legtöbb fájdalmas hólyag-szindrómában szenvedő ember 30 évesnél idősebb korú.
- Nem: a probléma általában nőknél jelentkezik a fent leírtak alapján. Férfiaknál a problémát többnyire a prosztata okozhatja.
- Bőr- és hajszín: érdekesnek tűnhet, de úgy tűnik, hogy a probléma a vörös hajú és világosabb bőrszínű embereket gyakrabban érinti.
- Meglévő krónikus betegségek: például irritábilis bél szindrómával (IBS), fibromiológiával élő emberek esetében is nagyobb a kialakulás lehetősége.
Milyen tünetek jelezhetik az interstitialis cystitist – fájdalmas hólyag-szindrómát?
- krónikus medencetájéki fájdalom – hólyagtájéki, húgycsőtájéki, hüvelytájéki kisugárzás
- nehézségek a vizelettartásban – gyakori vizelési ingerek
- az előbbiből kifolyólag általában csak kis mennyiségű vizelet ürül
- gyakori, fájdalommal járó nappali és éjszakai vizelés (hólyag ürüléssel a fájdalom átmenetileg csökken, majd ismételten nő a vizelet képződéssel)
A fenti tünetek összetétele emberenként változhat, akárcsak a súlyosságuk, vannak olyan tünetek is, melyek kifejezetten csak adott személyeknél – életmódból adódóan jönnek elő. Bár az interstitialis cystitis urológiai problémának számít, fontos, hogy a fenti tünetek nem bakteriális eredetűen jelentkeznek, és antibiotikum kezeléstől függetlenül fennállnak / hamar visszatérnek. Fontos tehát, hogy nincs kimutatható kórokozó a fenti tünetek kapcsán.
A fájdalomérzet fokozásáért az alábbi tevékenységek mind felelősek lehetnek egy hólyagfájdalommal élő embernél: nemi közösülés, stressz, menstruáció, hirtelen mozgások, étkezés kihagyása, kiszáradás, éghajlatváltozás, súlyos emelés, álló helyzet, vizelet visszatartása, szoros nadrág viselése.
Lehetséges kezelési módok
Noha sok vélemény van a betegség kezelési protokolljáról, jelenleg még nincs határozott kezelési módszer. Vannak azonban bizonyos gyógyszerek és műtéti beavatkozási lehetőségek a betegek által tapasztalt problémák csökkentésére. Ezenkívül vannak olyan étrend-kiegészítők, amelyek csökkenthetik az intersticiális cystitis tüneteit és jelentős mértékben javíthatják az érintettek életminőségét.
A UNISIS by Diamondlily is ilyen étrend-kiegészítő!
Klinikai vizsgálatok bizonyítják, hogy néhány, a kozmetikumokból már ismert hialuronsavat és az ortopédiai betegségek kezelésére használt glükózamint tartalmazó kiegészítők jelentősen csökkentik az intersticiális cystitis tüneteit. A UNISIS olyan anyagok kombinációját tartalmazza, melyek jelentős mértékben hozzájárulhatnak a hólyag falának regenerálódásához és az azt védő GAG réteg megvastagodásához, így belülről fejtik ki hatásukat. A hólyagfájdalom-szindróma hagyományos kezelési módjai sokszor kimondottan kellemetlenek – ráadásul időről-időre meg kell ismételni, hogy a hatása tartós legyen. A UNISIS viszont olyan táplálék-kiegészítő, amelynek nátrium-hialuronát tartalma támogatja a hólyag sejtjeinek védővonalát, egyéb összetevői pedig természetes módon csökkenthetik a gyulladásos állapotot.
Rendeld meg a UNISIS-t most 3 havi adagban rendkívül kedvező áron!
Rossz emésztésre nem ártalmas?
Kedves Rózsa!
A termék bizonyos összetevői esetenként okozhatnak hasmenést eleinte.
Viszont fontos lenne, hogy egyeztessen az orvosával, mielőtt elkezdi szedni, mert ő ismeri az Ön pontos kórtörténetét, és ha esetleg az emésztési problémái okán ellenjavallott Önnek ez a készítmény, azt ő fogja tudni megmondani.
Üdvözlettel:
a DiamondLily csapata
Hólyagsüllyedés, hólyagsérv esetén alkalmazható e ? Valamelyest véd-e az előbbiek miatti aránylag gyakori (évi 3-4) hólyaghuruttól, gyulladástól. Köszönöm válaszát.
Kedves Rózsa!
A UNISIS hólyaghurut esetén is alkalmazható kiegészítő terápiaként.
Süllyedés, sérv esetén nincs ellenjavallat a használatot illetően, viszont érdemes lenne egyeztetni kezelőorvosával.
Üdvözlettel
A DiamondLily csapata
Hólyagfájdalom,vagyis nyomás érzés a hólyagban
és nem ürűl teljesen ki ! Szexuális fájdalom , erre kérnék tanácsot !?
Gyermekkorom óta felfazasos panaszaim vannak !! Segitséget még nem kaptam !( érdemes így élnem ?)
Kedves Kovács Zoltánné!
Mindenképpen kérjen vizelettenyésztést, és az eredmény fényében célzott antibiotikumot urológustól.
Együttérzünk önnel, az állandó fájdalommal nem kell együttélnie, a felfázás (cystitis) kezelhető betegség, ne nyugodjon bele.
Jobbulást kívánunk, a DiamondLily csapata
Alkapúrét mikor kell bevenni?étkezés előtt ,után vagy közbe.
Kedves Erika!
Étkezés közben vagy után, bő folyadékkal bevéve. Adagolás: Napi 6, max. 9 tabletta (2-3 tabletta étkezésenként, max. 3x egy nap).
Üdvözlettel
a DiamondLily csapata
T. Címzett !
Sajnos, savas a vizeletem kb : április óta, voltam hasi ultrahangon nem jelzett problémát, továbbá
lavorba kimutatta az érték 445 , 120-380 értk között elfogadott, erre a Háziorvosom fölírt Miluret gyógyszert, de ez nem segít semmit. Az Önök általjavasolt étrend kiegészítő, és 3 havi adagot ajánlanak vagyis akcióba ennyiért tudják adni.Meddig kell ezt szedni a két fajtát eggyütt. Naponta hány szemet?
Előre is köszönöm szívesTájékoztatásukat
Üdvözlettel:Hájosné
Kedves Erzsébet!
Az Alkapure étrend-kiegészítő segíthet semlegesíteni a vizelet savasságát, a javasolt adagolás napi 6, max. 9 tabletta (2-3 tabletta étkezésenként, max. 3x egy nap), étkezés közben/után, bő folyadékkal bevéve. A Unisis pedig a hólyag sérült védőrétegének helyreállításában segíthet, a kúra időtartama legalább 3 hónap (minden doboz 60 filmtablettát tartalmaz. Adagolás: Napi 2 tabletta étkezés után, folyadékkal bevéve), IC-s betegként fontos a folyamatos pótlás.
Üdvözlettel
a DiamondLily csapata