A vizelet-visszatartási nehézség, vagyis az inkontinencia megnehezítheti mindennapjaidat, de tudnod kell, hogy számos típusa kezelhető!
Korábbi bejegyzésünkből már megtudhattátok, hogy az inkontinencia jelensége mennyire gyakori, bármilyen életkorban kialakulhat, és átlagosan 3-ból 1 nőt érint, ezért is tartjuk fontosnak, hogy kiemeljük a témát, felhívjuk a figyelmet a lehetséges megelőzési és kezelési módszerekre.
A tünetek különbözőek lehetnek, az inkontinencia fajtáinak megfelelően – tulajdonképpen 4 fajtáját különböztethetjük meg: a stressz vagy terheléses inkontinenciát (mely fizikai terhelés következtében történő vizeletcsepegést jelent), a késztetéses inkontinenciát (melynél a vizeletvesztést egy nem elnyomható, erős vizelési inger előzi meg), a túlfolyásos inkontinenciát (ebben az esetben a húgyhólyag nem tud teljesen kiürülni egy vizeletürítés alatt), és végül a reflex inkontinenciát (amikor a vizeletvesztés vizelési inger nélkül következik be).
Inkontinencia kezelése
Az inkontinencia tehát leggyakrabban sűrű vizelési ingerrel, tüsszentésre, nevetésre, erőkifejtésre bekövetkező vizeletcsepegéssel, de bizonyos esetekben inger nélkül járó vizeletvesztéssel jár. A kezeléshez többféle terápia is rendelkezésre áll, mint például a viselkedésterápia, a gyógyszeres terápia, a gyógyászati segédeszközök alkalmazása, valamint végső esetben akár a műtéti terápia.
A jó hír pedig, hogy gyakran már rögtön a kezelés kezdetétől fogva nagy mértékben javulnak a tünetek.
Hogyan kezeld otthon az inkontinenciát?
Akár otthon, egyedül is a gyógyulás útjára léphetsz. Ehhez szeretnénk most iránymutatást adni.
A probléma érzékelése esetén első sorban érdemes jobban odafigyelni életmódunkra, ilyenkor kerülendő az alkoholtartalmú italok és vízhajtó hatású termékek fogyasztása. De emellett tanácsos felhagyni a dohányzással, egészségesen táplálkozni és rendszeresen mozogni.
Következő lépésként végezhetsz intim tornagyakorlatokat a medencefenék izomzatának erősítéséhez. A gátizomzat-, és hólyagtréning, az úgynevezett toalett tréning, valamint az inkontinencia ellen kifejlesztett eszközök használata közül válogathatsz.
Fontos tudni, hogy az intim torna kiváló lehetőség megelőzésre is, de segítségével például a stressz inkontinencia gyógyítható, ezen felül műtét utáni utókezelésre is ajánlott.
Vizeletvisszatartási nehézségek esetén érdemes szakorvost felkeresni, mert súlyosabb esetekben gyógyszeres terápiára vagy műtétre is sor kerülhet.
Tüneteid drasztikus csökkentéséhez kipróbálhatod a különböző gyógymódok kombinációit is. Edzésprogramod intimtrénerekkel való kiegészítése célravezető lehet a gyakorlatok hatékonyságának fokozása érdekében. Ehhez lehetnek segítségedre az Intimina Laselle erősítő intimsúlyai, vagy a medencefenék-izmok erősítésének új szintjeire lépve az Intimina KegelSmart okos készüléke és az Emy is a Fizimedtől, melyek pedig személyes edződdé válhatnak a gyakorlatok elvégzésében. A készülékek megjegyzik az izomösszehúzódások erősségét, és mindig a megfelelő szintet állítják be számodra.
Ismerd meg a Kegel-gyakorlatok elvégézének legújabb dimenzióját a mobiltelefonos applikációval vezérelhető Emy medencefenék izomzat erősítő okoseszközzel, mely a legkényelmesebb és korszerűbb megoldást nyújtja számodra. Az Emy használata egyszerű, mégis változatos gyakorlatokkal kínál edzésprogramot az alhasi izomcsoport erősítéséhez, mindezt a játékok izgalmas világában.
Üdvözlöm. Érdeklődöm az intim torna részleteiről, mert sok éve gyakran kell járnom vizelni, és már egyre zavaróbb. Vizelet csepegés nincs. Köszönöm, KALMÁR ÁGOTA
Kedves Ágota!
Ha nem rendelkezik semmilyen tapasztalattal a gyakorlatok elvégzését illetően, érdemes lenne a vezetett edzést választani, ebben lehet segítségére a KegelSmart és Emy medencefenék erősítő okoseszköz.
Üdvözlettel
a DiamondLily csapata